V PREDVIANOČNOM ČASE
S DYCHOVÝM ORCHESTROM.
V podbrezovskom kultúrnom dome sa 20. decembra uskutočnil vianočný koncert Dychovej hudby Železiarní Podbrezová. Orchester ho odohral opäť pod taktovkou staro-nového dirigenta Pavla Šianskeho, ktorý sa po ôsmich rokoch vrátil do jeho vedenia s presvedčením, posunúť ho o ďalšiu priečku k vyššej profesionalite.

Podbrezovská dychová hudba s novo naštudovaným programom milo prekvapila. Jej členovia vynikajúco zvládli deväť náročnýc vstupov, v ktorých nechýbali sólové spevy – tenoristu Mariána Medveďa a speváčky Adriany Bundovej, alebo skladby zo svetoznámej vianočnej kolekcie - Ave Mária, Pieseň pre teba v úprave Pavla Šianskeho a koledy Narodil sa Kristus Pán, Tichá noc v úprave Adama Hudeca,

O tom, že pri výbere programu mali šťastnú ruku, veď skladbami V barokovej záhrade a Pastorála, potešili nielen autora a kapelníka v jednej osobe, svedčil dlhotrvajúci potlesk spokojného publika, ktoré si repeté koledy Tichá noc zaspievalo spolu s Adrianou Bundovou.

Poslednou akciou roka hudobníci poďakovali Predstavenstvu ŽP a.s. a Nadácii Železiarní Podbrezová za pomoc a podporu, a predchádzajúcemu kapelníkovi Jozefovi Kráľovi za profesionálnu prácu, ktorú si nesmierne cenia.

vk

530 Vianočný koncert 2011